Tarihçemiz

Bugün kisaca "TOPRAK ISVEREN SENDIKASI" olarak bilinen Türkiye Toprak, Seramik, Çimento ve Cam Sanayii Isverenleri Sendikasi, dokuz Isveren ve isveren vekili tarafindan "Istanbul Maden Ocaklari ve Toprak Sanayii Isverenleri Sendikasi" adi ile kurulmus ve 01 Ocak 1961 tarihinde tüzel kisilik kazanarak çalismalarina baslamistir.
 
13 Ocak 1963 tarihinde yapilan III. Olagan Genel Kurul'unda "Türkiye Toprak Sanayii Isverenleri Sendikasi" adini alarak o tarihten itibaren ülke çapinda faaliyet göstermeye devam etmistir.
  
02 Haziran 1967 tarihli II. Olaganüstü Genel Kurul'unda "Toprak, Seramik ve Çimento Sanayii Isverenleri Sendikasi" olarak belirlenen unvani, iskollarinin birlesmesi nedeni ve yasa metnine uygunluk saglamak amaci ile 13 Kasim 1983 tarihinde yapilan V. Olaganüstü Genel Kurul'unda "TÜRKIYE TOPRAK, SERAMIK, ÇIMENTO VE CAM SANAYII ISVERENLERI SENDIKASI" olarak degistirilmistir.
  
Toprak Isveren Sendikasi, 20 Aralik 1962 tarihinde kurulan Türkiye Isveren Sendikalari Konfederasyonu'nun kurulusundan bu yana üyesidir.

                                                   
SENDIKAMIZ KURUCULARI

Muzaffer BUDAK
Insaat Yüksek Mühendisi
 
Rebii GORBON
Yüksek Mimar
 
Rafael MORI
Makine Yüksek Mühendisi
 
Seyfettin DIKERDEM
Ekonomist
 
Muzaffer BERBEROGLU
Yüksek Mimar Mühendis
 
Faruk TAMER
Ekonomist
 
Tarik ZIYAL
Ekonomist
Adnan DEMIRCI
Madenci
Ömer INÖNÜ
Yüksek Mühendis

Türkiye Toprak, Seramik, Çimento ve Cam Sanayii Isverenleri Sendikasi
Beylerbeyi Mahallesi, Havuzbasi Sokak, No 40 34676 Üsküdar/Istanbul TÜRKIYE

toprak@toprakisveren.org.tr

0216 422 09 39

0216 422 09 49