Çalisma Mevzuati Seminer Notlari

Çalisma Mevzuati Seminer Notlari

Sendikamiz tarafindan 26-30 Eylül 2012 tarihleri arasinda Antalya’da düzenlenen ve seminerle ayni adi tasiyan “Çalisma Mevzuati Seminer Notlari” kitabi üç bölümden olusmaktadir.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ögretim Üyesi Doç. Dr. Levent AKIN’in   “Eski ve Yeni Borçlar Kanunu Düzenlemeleri Karsisinda Isveren ve Isveren Vekili Sorumluluklari” ve  Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Nursen CANIKLIOGLU’nun  “6331 sayili Is Sagligi ve Güvenligi Yasasi ve Isveren Yükümlülükleri” konulu tebligleri ile yer aldigi birinci bölümde, bu tebliglere ait yorum ve tartismalara yer verilmektedir.

Ikinci bölümde Marmara Üniversitesi Ögretim Üyesi Doç. Dr. Erdem ÖZDEMIR’in “6098 Sayili Borçlar Kanunu’nun Hizmet Sözlesmesinin Sona Ermesine Iliskin Hükümleri” tebligi ve ardindan KKTC Yakin Dogu Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Polat SOYER’in ayni konu ile ilgili olarak yorumu bulunmaktadir.  Ikinci bölüm de yorum ve tartisma bölümü ile devam etmektedir.

Kitanin üçüncü bölümünde ise Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ögretim Üyesi Doç. Dr. Talat CANBOLATIn “Toplu Is Iliskileri Yasa Tasarisi” konulu tebligiyer almaktadir. Bu tebligin ardindan da yorum ve tartisma bölümleri bulunmaktadir.

 

Türkiye Toprak, Seramik, Çimento ve Cam Sanayii Isverenleri Sendikasi
Beylerbeyi Mahallesi, Havuzbasi Sokak, No 40 34676 Üsküdar/Istanbul TÜRKIYE

toprak@toprakisveren.org.tr

0216 422 09 39

0216 422 09 49