Çalisma Hayatimizda Yeni Dönem

Çalisma Hayatimizda Yeni Dönem

"Çalisma Hayatimizda Yeni Dönem" kitabi, Sendikamiz tarafindan 25-29 Eylül 2002 tarihleri arasinda Marmaris'te düzenlenen ve kitapla ayni adi tasiyan seminerin notlarini içermekte ve iki bölümden olusmaktadir.

Birinci bölümde; Prof. Dr. Metin KUTAL  "Is Güvencesi Yasasi (No: 4773) Türk Is Mevzuatina Girerken Bazi Yorum ve Düsünceler", Prof. Dr. Haluk ERKUT "Verimlilik Ölçme Sistemleri ve Kisisel Performans Belirleme Kriterleri", Prof. Dr. Kuvvet LORDOGLU "AB Ülkelerinde Is Güvencesi Sistemi ve Üzerine Yorumlar", Doç. Dr. Ömer EKMEKÇI "26 Haziran 2002 Tarihli Is Kanunu Tasarisinin Bazi Hükümleri Üzerine", Prof. Dr. Devrim ULUCAN "AB Ülkelerinde Esnek Çalisma ve Is Kanunu Taslaginda Yer Alan Esnek Çalisma Düzenlemeleri" baslikli tebligleri ile yer alirken, Prof. Dr. Toker DERELI'nin konu ile ilgili yorumlari bulunmaktadir.

Kitabin ikinci bölümünde ise, Hizmet Iliskisine Isveren Tarafindan Son Verilmesi Hakkinda 158 Sayili Uluslar Arasi Çalisma Sözlesmesi, Is Kanunu, Sendikalar Kanunu ile Basin Mesleginde Çalisanlarla Çalistiranlar Arasindaki Münasebetlerin Tanzimi Hakkinda Kanunda Degisiklik Yapilmasi Hakkinda Kanun (Is Güvencesi Yasasi), Is Kanunu Tasarisi Kidem Tazminat Fonu Kanunu Tasarisi ve gerekçeleri birlikte yer almaktadir.

 

Türkiye Toprak, Seramik, Çimento ve Cam Sanayii Isverenleri Sendikasi
Beylerbeyi Mahallesi, Havuzbasi Sokak, No 40 34676 Üsküdar/Istanbul TÜRKIYE

toprak@toprakisveren.org.tr

0216 422 09 39

0216 422 09 49