İşveren Bilgilendirme Toplantısı -II-

İşveren Bilgilendirme Toplantısı -II-

Sendikamız tarafından düzenlenen İşveren Bilgilendirme Toplantılarının ikincisi 20 Nisan 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

 

Sendikamız tarafından düzenlenen İşveren Bilgilendirme Toplantılarının ikincisi, Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı işbirliği ile 20 Nisan 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

İşyerlerinin, iş sağlığı ve güvenliği alanında alması gereken tedbirler konusunda farkındalık yaratmak için düzenlenen toplantıya konuşmacı olarak İş Teftiş Bursa Grup Başkanlığından İş Müfettişi Ümit FIÇICI,  İş Teftiş Ankara Grup Başkanlığından İş Müfettişi Gonca ŞENER ve İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi’nden Uzman Doktor Kaan KARADAĞ katıldı.

Toplantının açılış konuşmacılarından İş Teftiş İstanbul Grup Başkanı Adem MORTAŞ, 2011 yılından sonra denetim faaliyetlerinde değişikliğe gidildiğine dikkat çekerek, önlemenin ödemekten daha kolay olduğunu anlatmak tüm taraflara anlatmak istediklerini söyledi.

Bilinç ve farkındalık hizmetlerine ağırlık verdiklerini belirten MORTAŞ, bu yıl seramik sektörünün denetleme kapsamında olduğuna işaret etti.

İş Teftiş Bursa Grup Başkanı Yaşar ATA ise, denetimlerde önceliklerinin ceza yazmak olmadığını, risk hesaplı, insan odaklı rehberlik hizmeti yaptıklarını ifade ederek, “ İş sağlığı ve güvenliğinde, önleyici tedbirler ile toplum refahının artmasına, aynı zamanda ekonomik kalkınmasına da neden olunmaktadır” dedi.

ATA, denetim dönemlerinde, sosyal taraflar ziyaret edilerek, işbirliği protokolleri yapıldığını, sorunların çözümüne odaklandıklarını sözlerine ekledi.

Son derece verimli geçen toplantıya üye işyerlerimiz ile birlikte sektör temsilcilerinden çok sayıda katılım sağlandı.

 

 

 

 

 

İşveren Bilgilendirme Toplantısı -II-

Beylerbeyi Mahallesi, Havuzbaşı Sokak No: 40 Üsküdar 34676 İstanbul - Türkiye

toprak@toprakisveren.org.tr

0216 422 09 39

0216 422 09 49