Sosyal Diyalog Günleri

 

         

 Sosyal Diyalog Günleri

 

Sendikamız ile T. Çimse-İş Sendikası arasında düzenlenen Sosyal Diyalog Toplantılarının ilki 16-18 Nisan 2018 tarihinde Ankara’da yapıldı.

 

Çimse-İş Sendikası Genel Sekreteri Hasan Emer ve sendikamız Genel Sekreteri Av. Püren Kunt Tulpar’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıya, Çimse-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri İbrahim Yağşi ile birlikte üye işyerlerimizin işyeri temsilcileri ve şube başkanları katıldı.

 

Hasan Emer konuşmasında, sosyal diyalog ve uzlaşı kültürünün önemine dikkat çekerek, ilki düzenlenen sosyal diyalog günlerinin geleneksel hale getirileceğini ifade etti.

 

Genel sekterimiz Av. Püren Kunt Tulpar da konuşmasında, sosyal diyaloğun önemine dikkat çekerek, aynı amaç doğrultusunda uzun soluklu bir paylaşım içerisinde bulunmak niyetindeyiz şeklinde konuştu.

 

“Amacımız sadece ücret pazarlığından ibaret değildir, işçilerimizin haklarını korumak ve üretimin sürekliliğini sağlamaktır” diyen Tulpar, örgütlü çalışmanın önemini çarpıcı örneklerle dile getirdi.

 

Toplantı, Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Sevimli’ nin çalışma hayatına yönelik iki bölümden oluşan eğitimi ile devam etti. Ahmet Sevimli, daha sonra kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

 

Toplantının ardından Anıtkabir başta olmak üzere, Ankara şehir turu gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Diyalog Günleri

Beylerbeyi Mahallesi, Havuzbaşı Sokak No: 40 Üsküdar 34676 İstanbul - Türkiye

toprak@toprakisveren.org.tr

0216 422 09 39

0216 422 09 49