SEREL Seramik TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi Aldı

SEREL Seramik TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi Aldı

MATEL Hammadde San. ve Tic. A.Ş. SEREL Seramik Fabrikası,

Ege Bölgesinde ve Seramik Sektöründe

TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi Almaya Hak Kazanan İlk Firma

SEREL, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından sanayi işletmelerinin Covid-19 ile mücadelesini belgelemek üzere uluslararası kalite belgesi standardında olan TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi‘ni almak için Ege Bölgesi genelinde ilk başvuran sanayi şirketi oldu.

TSE uzman denetçileri tarafından fabrikada yapılan kapsamlı bir denetim sonrası MATEL Hammadde San. ve Tic. A.Ş. SEREL SERAMIK Fabrikası hem Ege Bölgesinde hem de Seramik sektörü içerisinde belgeyi almaya hak kazanan ilk firma oldu.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uzmanları tarafından sanayi işletmelerinin Covid-19 ile mücadelesinde rehber niteliğinde olan Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu hazırlanmıştır. Kılavuz kapsamında getirilen tedbirler, sanayi işletmelerinde çalışanların, ziyaretçilerin, tedarikçilerin, yan, tüm paydaşların sağlığını gözetmektedir. Kılavuz kapsamında yapılacak denetimler sonucunda sadece salgın dönemi için değil aynı zamanda salgın sonrası dönemin ihtiyacı olan, firmaların güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uygunluğunun belgelendirilmesini de sağlayacaktır.

Bu Duyuruyu Paylas

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin