Yönetim Kurulu Başkanı

Hasan PEHLİVAN

1972 yılında doğan Hasan Pehlivan, lisans eğitimini 1994 yılında Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme (MBA) Bölümü’nde tamamladı.

 

Hasan Pehlivan iş yaşamına 1994 yılında, Uzak Doğu’da petrol ve gaz sektöründe Saha Mühendisi olarak, Schlumberger Oilfield Services şirketinin Çin Halk Cumhuriyeti operasyonlarında başladı. Pehlivan aynı kuruluşta, Endonezya Güney Sumatra’da Operasyon Yöneticisi ve Japonya, Vietnam, Tayvan ile Tayland’da Teknik Müdür olarak, toplam altı yıl çalıştı. 2000-2002 yılları arasında, Paris Schlumberger Wireline Merkez Ofisinde Üretim Servisleri bölümünün küresel pazarlamasından sorumlu görevinden sonra, 2002 yılında telekom, ödeme sistemleri ve hükümet programlarından sorumlu Satış ve Pazarlama Müdürü olarak Schlumberger akıllı kartlar bölümüne geçti ve 2005 senesinde Türkiye Ülke Direktörü oldu. Pehlivan, 2006-2011 yılları arasında Gemalto Türkiye Genel Müdürü ve Ortadoğu Bölgesi Ödeme Sistemleri Direktörü olarak görev aldı.

 

2011 yılı itibariyle Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nda, Baş Danışman olarak, 15 ülkedeki uluslararası danışman ağının yönetiminden sorumlu olan Hasan Pehlivan, enerji, inovasyon ve ileri teknoloji sektörleri başta olmak üzere sektörel çalışmalara katkı sağladı.

 

Eczacıbaşı Topluluğuna 1 Ocak 2015 senesinde Yapı Ürünleri Grubunda İş Geliştirme Direktörü olarak katıldı. Eylül 2016’dan bu yana VitrA Karo Genel Müdürü görevini icra etmenin yanısıra 15 Temmuz 2019’da Villeroy Boch Fliesen GmbH’nın da Genel Müdürü olarak Eczacıbaşı Karo Seramik İş biriminin tüm sorumluluğunu üstlendi.

 

8 Haziran 2023 tarihinde gerçekleşen sendikamız XXVI. Genel Kurul toplantısı ile Toprak İşveren Sendikası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi.